Motivace
15. září 2019 3 minuty čtení

Jak si vybrat dobrou práci?

V dnešní době mají lidé co se týče práce takřka neomezené možnosti. Pracovní trh trpí nedostatkem zaměstnanců a nezaměstnanost je naopak na historickém minimu, což znamená, že pokud se ze dne na den rozhodnete změnit práci nebo klidně i obor, vždycky se pro vás někde rychle najde místo. Mnoho lidí tuto výhodu opomíjí. Namísto toho zůstávají ve svých současných zaměstnáních, kam chodí s nechutí a navíc před sebou nemají žádnou vidinu finančního i profesního růstu. Vážně chcete takhle dopadnout? Pokud ne, určitě pokračujte ve čtení tohoto článku. Díky němu se totiž dozvíte, jak dnes můžete poměrně rychle sehnat novou a lepší práci v it oboru. Připraveni? My tedy rozhodně ano.

Sledujte nabídky práce na internetu


Žijeme v době internetu, který do našich životů přinesl mnoho pozitivního. Jednou z hlavních výhod virtuální sítě je také možnost sledovat aktuální nabídky práce z pohodlí domova.
Firmy tímto způsobem lákají mnoho nových zaměstnanců a v případě těch největších portálů, které k vyhledávání volných pracovních míst slouží, se vám dostane kompletních informací o každém inzerátu, jenž se v databázi objeví. Vy si navíc můžete jednoduše nastavit i filtr vyhledávání, který vám ukáže pouze ty nabídky, o které skutečně stojíte.

Uveďme si konkrétní příklad. Budeme například pracovat s myšlenkou, že vaším stěžejním oborem je práce v IT. Nabídka volných míst v rámci IT práce se nachází prakticky na všech portálech, takže stačí jednoduše zadat do vyhledávače, že o tyto pozice se zajímáte primárně a on vám předloží aktuální nabídku.
Volných pracovních pozic se v této oblasti nachází skutečně několik. Je tomu tak zejména proto, že se jedná o jeden z nejrychleji rostoucích trhů v současném světě. Dokážete si kupříkladu poradit s tvorbou a spravování webových stránek. Práce na pozici backend developer je pro vás tedy jako stvořená. Nejsou vám cizí složitější práce s počítačem? Můžete začít jako programátor junior. Třeba jen rádi píšete a chcete svůj talent pro psané slovo využít v praxi. V tom případě se z vás může stát copywriter. Jak říkáme, možností je opravdu spousta.

Nemusíte se zajímat pouze o zaměstnání

Práce v zaměstnání s sebou přináší určitou dávku jistoty a stability, dokonalé osobní svobody ovšem dosáhnete pouze jako freelancer. To znamená, že začnete pracovat na vlastní pěst coby živnostník, budete si práci vyhledávat sami a sami si také stanovíte pracovní dobu či počet hodin, které práci denně obětujete. Začátky jsou sice složitější, ale zvládnout se to určitě dá.

Dokonce i pro freelancery existují specializované portály, které se zabývají zprostředkováním zakázek. Nabídka práce tohoto charakteru je sice o něco méně obsáhlá, ale na druhou stranu se o ni také menší procento lidí zajímá.

Číst další články na téma Motivace