Motivace
05. září 2019 2 minuty čtení

Jak zaujmout headhuntera a získat dobře placenou práci

Nízká nezaměstnanost je sice pěkný ukazatelem, že se dnes lidé nemusejí o své pravidelné měsíční příjmy obávat, nicméně se nijak nepodepisuje na kvalitě finančního ohodnocení za jednotlivé pozice. Výše mezd v České republice se s těmi v zahraničí rozhodně nedá srovnávat a proto se mnoho domácností pohybuje na hraně existenční krize. To je z jedné části zaviněno tuzemským pracovním trhem, ale určitý podíl viny na tom nesou i zaměstnanci samotní. Ti totiž neustále něco kritizují a hlásají, jak jsou na své současné pozici nespokojení, jenže aby vyvinuli snahu a začali si hledat něco nového, to už jim nic neříká. Chcete vyskočit z davu a jít svému štěstí naproti? Poradíme vám, jak zaujmout headhuntera tak, že vám najde vysněnou práci v it.

Co se vlastně skrývá pod pojmem headhunter?

Někteří z vás si možná dost dobře neumějí představit, co že se to vlastně skrývá pod pojmem „headhunter“. Headhunter je v podstatě lovec talentovaných a schopných lidí, který spolupracuje s několika firmami a dohazuje jim zaměstnance. Headhunting je takovým velice specifickým způsobem náboru, v němž musí osoba vykonávající tuto činnost vyvinout obrovský odhad na člověka, protože pokud by touto schopností nedisponovali, zřejmě by činnost nemohli dlouhodobě vykonávat.

Rozhodně se nejedná o obdobu personálních agentur. V tomto případě totiž headhunter osloví přímo člověka s obrovským potenciálem, aby přestoupil do jím propagované společnosti. Pak už je jen na něm, jestli se pro tento životní krok rozhodne a využije jeho nabídku pracovních pozic.

Koho headhunteři nejčastěji hledají?

Protože se jedná o způsob „lovu hlav“ poměrně nový, týká se i hledání zaměstnanců pro pracovní pozice spíše moderních oborů. Například dobrý programátor se díky své kvalitně odváděné práci může dostat do povědomí okolních firem a headhunter se jej pak pokusí přetáhnout. To samé platí i o dalších podobných činnostech spojených s počítačem. Vynikáte například ve tvorbě a spravování webových stránek. Frontend developer je dnes hojně vyhledávaným oborem a člověk, který se v něm vyzná, má u budoucnost dá se říci postaráno.

Jak se headhunterům zalíbit?

Headhunteři většinou loví mozky na popud přesvědčivých referencí, které nejčastěji získáte během práce na volné noze. Ta je pro rozjezd kariéry naprosto ideální, protože budete pracovat dle své tempa a tudíž si dáte záležet na kvalitě. Ta vám posléze vynese zájem headhuntera a budoucnost máte zajištěnou.

Samozřejmě, že i práce pro některou významnou společnost v konkrétním oboru je bonusem navíc, který v rámci vašeho životopisu headhunter sleduje. Nabídka práce dnes obsahuje mnoho volných pracovních míst, které přinášejí možnost kariérního růstu a s tím spojeným lepším finančním ohodnocením, takže pokud na něco zajímavého narazíte, rozhodne neváhejte!

Číst další články na téma Motivace