Profily firem
06. června 2020 2 minuty čtení

Profil firmy: Warhorse Studios

Hrajete rádi? Pak vám jistě není neznámý titul Kingdom Come: Deliverance. Za touto videohrou vydanou v roce 2018 stojí právě Warhorse Studios. Historické RPG, odehrávající se v českých zemích na počátku 15. století, je prvním dílem této společnosti. Oproti tomu její vývojáři Daniel Vávra a Martin Klíma se během své kariéry podíleli na různých hrách, které jsou českému publiku notoricky známé (Fish Fillets či Original War od Altar Games nebo Mafia: The City of Lost Heaven).

Rakouská akvizice

Zkušení vývojáři založili studio v roce 2011, jeho většinovým vlastníkem byl Zdeněk Bakala a další podíly měli právě Daniel Vávra s Martinem Klímou. V roce 2019 studio koupila rakouská firma Koch Media (THQ Nordic GbmH) za téměř 1,1 miliardy korun.

Týmy programátorů, designérů, animátorů, testerů, vývojářů i grafiků v současné době čítají na 130 odborníků. Ti se pouští do neotřelých projektů, při kterých je jim nejeden reálný svět malý.

Firma u svých zaměstnanců nebazíruje na vystudovaných školách a titulech či odborných znalostech, ale hledá umělce s kreativním myšlením. Povzbuzuje talentované nadšence s neomezenou fantazií, aby se přidali do jejích řad. Spolupráce může být dlouhodobá i krátkodobá, interní či externí. Ani čerství absolventi nepřijdou ve firmě zkrátka.

Talent především

Bavilo by vás vymýšlet třeba questy pro RPG hry? Umíte domýšlet akce do konce, včetně všech možných reakcí i jejich dopadů? Není vám cizí design, tvorba kvalitního obsahu, a úzkou spolupráci s týmem či bezchybnou češtinu pokládáte za standard? Pak by se vám mohla líbit například pozice Quest designéra či scenáristy.

Vznik videoher je dřina a nadnárodní firma Warhorse Studios si klade za cíl vytvářet prvotřídní „tříáčkové“ hry. Ilustrátoři, 2D grafici, vývojáři, programátoři, 3D environment grafici, techničtí umělci, production engineeři a mnoho dalších zde pracují s nejnovějšími technologiemi, učí se novým věcem a aktivně (otevřeně) spolupracují. Mladý kolektiv sdílející nadšení pro počítačové hry, umění a historii sídlí na pražské Palmovce.

Jestliže máte zkušenosti z herních projektů nebo máte ambice kreativně rozvíjet zadání a obohatit svět o další inovativní herní titul, práce u Warhorse Studios by mohla naplnit vaše nejfantastičtější představy.

 

Číst další články na téma Profily firem